BASIN TOPLANTISINA ÇAĞRI

Biz kadınların bir şekilde maruz kaldığı, KADINA YÖNELİK ŞİDDET’in bir türü olan CİNSEL ŞİDDET, yani taciz, tecavüz ve cinsel istismar, kadın bedeni üzerinde bir baskı ve denetim aracıdır.

Kadın hareketinin büyük çabasıyla değiştirilen yeni TCK’da cinsel şiddet suçları için ağır yaptırımlar yer almasına rağmen bize taciz ve tecavüz eden sanıklar “haksız tahrik” gerekçesiyle yargılanmaktan kurtuluyorlar! Mahkemelerin tecavüzcüler yerine tecavüze uğrayan kadınların davranışlarını sorgulayıp yargılaması ve sanıklara sürekli ceza indirimi vermesi, cinsel şiddete meşruiyet kazandırmaya devam ediyor. Hatta son dönemde, Adalet Bakanlığı toplantısında bazı yargıçların tecavüze uğrayan kadınların tecavüzcüsüyle evlendirilmesi uygulamasını yeniden gündeme getirmesi ve cinsel ilişkiye rıza yaşının 14’e indirilmesini istemeleri, kazanımlarımızın zihniyetin değişmemesi nedeniyle geri alınmaya çalışıldığını göstermektedir.

Biz kadınlar bu haksızlıklara karşı susmuyoruz ve Cinsel Şiddete Karşı Kadın Paltformu olarak taciz ve tecavüze karşı bir kampanya başlatıyoruz! Şimdiye kadar elde ettiğimiz kazanımların takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyurmak ve kadınların cinsel şiddete maruz kalmadığı daha güvenli bir yaşam için yeni taleplerimizi gündeme getireceğimiz basın açıklamasına tüm basın menupları davetlidir.

Cinsel Şiddete Karşı Kadın Platformu

Tarih: 18 Mart Çarşamba

Saat: 11.00

Yer: Garajistanbul

Adres: Tomtom Mah. Yeni Çarşı Cad. Kaymakan Reşat Bey Sok. No:11/A Galatasaray Beyoğlu İSTANBUL

İletişim için;

Esen Özdemir – 0505 375 95 30

İlkay Ertem – 0532 588 58 94

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: